Informacja: tel. 52 397 40 34

Company Service Advert. Transport Car parc Price list
Kontakt PKS Chojnice - Strona Główna English Wersja polska Deutsch
Bus Timetable
Our promotion

Company • News    

  < back

Regulamin dla pasażerów korzystających z biletów miesięcznych z EM-kartą PKS Chojnice Sp.zo.o.

Regulamin dla pasażerów korzystających z biletów miesięcznych z EM-kartą PKS Chojnice Sp. z o.o.

 

1.         Ilekroć w regulaminie jest mowa o Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej Chojnice Sp. z o.o. stosowany będzie skrót PKS Chojnice.

2.         Niniejszy regulamin (oraz wszystkie jego ewentualne zmiany) dostępny jest na dworcach PKS Chojnice w miejscach ogólnodostępnych dla pasażerów oraz na stronie internetowej www.pkschojnice.pl.

3.         EM-karta pasażera jest plastikową, zbliżeniową kartą chipową zawierającą dane pasażera oraz elektroniczną kopię danych biletu miesięcznego.

4.         EM-karta upoważnia do przejazdu autobusem wyłącznie wraz z biletem papierowym (paragonem fiskalnym) oraz stosownym dokumentem tożsamości.

5.         EM-karta uprawnia do 20% zniżki podczas korzystania z usług Parku Wodnego w Chojnicach. Upoważnia jej posiadacza do nielimitowanych przejazdów w okresie ważności biletu w niej zapisanego, we wszystkie dni tygodnia.

6.         Pierwsza EM-karta kosztuje 5 zł brutto. EM-karta starannie użytkowana może służyć pasażerowi przez wiele lat, ponieważ jej żywotność oceniana jest na 100000 cykli zapisu/odczytu.

7.         W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub utraty EM-karty, za jej ponowne wydanie pasażer zobowiązany jest uiścić opłatę w  wysokości 15 zł brutto. W tym celu pasażer powinien zgłosić się w kasie biletowej PKS.

8.         W chwili zakupu oraz przedłużenia ważności biletu należy zwrócić szczególną uwagę na określenie pełnej nazwy przystanku początkowego i końcowego ze wskazaniem ewentualnego przystanku przesiadkowego.

9.         Podczas wsiadania do autobusu pasażer obowiązkowo rejestruje swój przejazd poprzez przyłożenie EM-karty (na ok.2 sekundy) do czytnika znajdującego się w górnej części bileterki. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzieli kierowca. Karta jest ważna gdy bileterka wyda pojedynczy sygnał akceptujący dane zawarte na karcie.

10.     Podczas kontroli rewizorskiej pasażer ma obowiązek przedstawić na wezwanie EM-kartę, paragon fiskalny oraz dokument ze zdjęciem uprawniający do ulgi w przypadku biletów objętych ulgami ustawowymi.

11.     Przewoźnik nie dopuszcza możliwości sprzedaży biletów miesięcznych bez elektroniczej kopii EM-karty pasażera. Paragon fiskalny jest dokumentem poświadczającym ubezpieczenie podróżnego na czas podróży. Bilet miesięczny (paragon fiskalny) oraz elektroniczna kopia EM-karta pasażera zarówno ogólnodostępne, jak też ulgowe są biletami imiennymi i nie wolno ich odstępować innym osobom.

12.     Zakupu biletów miesięcznych oraz EM-kart dokonuje się w kasach biletowych. Kupując pierwszy bilet w kasie biletowej, bilet na kolejny okres możemy przedłużyć u kierowcy w autobusie, pod warunkiem, że jest zachowana ciągłość sprzedaży. Wprowadzenie zmiany np. przystanku lub godziny odjazdu wiąże się z koniecznością odwiedzenia kasy biletowej PKS Chojnice. Przedłużenie ważności biletu w autobusie możliwe jest na pięć dni przed końcem danego miesiąca i trzy dni kolejnego miesiąca.

13.     W przypadku zgubienia EM-karty lub paragonu fiskalnego (biletu) nie można korzystać z przejazdów tylko na podstawie EM-karty lub paragonu fiskalnego.

14.     EM-karta nie wymaga specjalnych warunków przechowywania. Jednakże zginanie jej, przekrzywianie w niskich temperaturach (poniżej 4°C) może doprowadzić do jej złamania, natomiast podgrzewanie lub wystawianie karty na działanie temperatury wyższej niż 50°C spowoduje jej rozwarstwienie. Należy również unikać trzymania karty w miejscach takich jak tylne kiesznie spodni i podobne ponieważ może to doprowadzić do stałego odkształcenia karty, które skutkuje niewidocznym złamaniem wewnętrznej anteny wbudowanej w kartę.

15.     W razie utraty biletu podróżny traci prawo do przejazdu i powinien wykupić nowy bilet. Wtórników biletów utraconych nie wydaje się.

 

 

                                                                                     Prezes Zarządu PKS Chojnice Sp. z o.o.

 

Call:

Biuro Obsługi Klienta
tel. 052 39 66 012
Location

89-600 Chojnice
ul. Drzymały 10

See contact


Paliwa      

Ceny w PKS Chojnice
2018-05-21 godz.11 00

ON

4,99

95

5,09

BIO

2,12
Sklep dziecięcy


Licences and certificates!      
  We hold international
  licenses for
  passenger and goods carriage.


Desktop wallpaper!      

Please select the wallpaper size:
800 x 600 / 1024 x 768
cms
  Home Company Service Advert. Transport Car parc Price list

Wersja polska English Deutsch
Sprzdaż biletów miesięcznych na miesiąc czerwiec 2018 r. Sprzedaż biletów na miesiąc maj 2018 r. FACEBOOK- tu jesteśmy O G L O S Z E N I E - zmiany w rozkładzie od 01.09.2017 r. Bilety miesięczne na Drzymały 10 (baza PKS) Regulamin dla pasażerów korzystających z biletów miesięcznych z EM-kartą PKS Chojnice Sp.zo.o. Zapraszamy do sklepu dziecięcego "BOBASEK" MYJ TANIO SZYBKO I SPRAWNIE